Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Zelená dedina - Vyhodnotenie projektu

Sanácia nelegálnych skládok odpadov a následné opatrenia.

 

ZÁVEREČNÁ SPRÁVA O PRIEBEHU REALIZÁCIE PROJEKTU.

 

   Odstránené boli postupne štyri  nekontrolované skládky rôzneho odpadu. Odpad bol ručne vyseparovaný podľa komodít, stavebný odpad bol naložený strojom a odvezený na kontrolovanú skládku odpadu. Miesta po odpade boli upravené do pôvodného stavu. Následné opatrenia na týchto miestach boli vykonané osadením zákazových tabúľ. 

   Do týchto činností boli okrem potrebnej techniky zapojení občania a organizácie pôsobiace v obci, hlavne mládež a nezamestnaní.

   Aby sa zamedzilo ukladaniu odpadu do voľnej prírody, následné opatrenia boli vykonané v lokalite pri miestnom cintoríne, kde bolo vytvorené dočasné miesto na kontrolované uloženie drobného stavebného odpadu. Na tomto mieste je umiestnený veľkoobjemový kontajner, ktorého vývoz  obec pravidelne zabezpečuje na kontrolovanú skládku odpadu.

   Tiež pri miestnom cintoríne boli osadené 1.100 L /2 ks/ kontajnery na separovaný odpad, konkrétne na ukladanie plastov a drobného kovového odpadu. Kontajner na sklo je pôvodný.

    Kompostér, ktorý bol tiež osadený na mieste pri plote cintorína, sa skladá z troch častí a je tak umožnené do neho ukladať biologicky rozložiteľný odpad z miestneho cintorína.

   Drvič na drvenie rastlín a konárov bude slúžiť nielen k údržbe priestorov cintorína, ale na požiadanie aj vlastníkom záhrad na celom území obce.

   Vďaka realizácii projektu vzniklo v obci ďalšie miesto, kde je občanom ponúknutá jedna z možností, ako odpad separovať a nie ho ukladať do voľnej prírody.

   Projekt je veľkým prínosom k čiastočnému riešeniu tak závažného problému, akým je zdravé životné prostredie.


 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka