Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Cykloturistické trasy

POPIS CYKLOTURISTICKÝCH TRÁS

 

 

 

     Po posúdení alternatív na základe rokovaní Mikroregiónov ,,Pobebravie" a ,,Bánovecko" je možné navrhnúť cykloturistické trasy podľa stupňa náročnosti nasledovne:

Trasa č.1 /na mape vyznačená červenou/
V nadväznosti na obce Mikroregiónu ,,Pobebravie" by trasa začínala obcou Ostratice /ubytovanie/, pokračovala by cez Rybany, Nedašovce, okolo vodnej nádrže Jerichov, cez Brezolupy. Kataster Miezgoviec začína od Brezolúp ovocným sadom a rybníkom, kde je podnikateľský zámer vytvoriť podmienky na rybolov, chov poľovnej zveri a ovocinárstvo. Cyklotrasa kopíruje koryto potoka v protismere až cca 200 m pred štátnu cestu III. triedy, kde by prekročila koryto potoka jednoduchým premostením a pripojením sa na pôvodnú poľnú cestu, ktorá vedie okolo futbalového areálu s vybudovanými šatňami a tribúnou. Objekt je vybavený sprchami s teplu vodou a tromi WC. Areál je vybavený okrem futbalového ihriska aj priestormi na volejbal /nohejbal/, je tu možnosť občerstvenia, aj prípravy teplej stravy /sporák, chladničky a pod./. Pre nenáročných je tu možnosť ubytovania v budove kabín /poľné lehátka/.
Cyklotrasa potom pokračuje poľnou cestou pod názvom ,,Zápusté", kopíruje hranicu intravilánu obce, potom schádza do stredu obce pri pamätník padlých v SNP. Tu je vlastne v okruhu 200 m sústredených niekoľko zariadení a to: obchod s potravinami a rozličným tovarom, smerom k areálu obecného úradu sa v objekte kultúrneho domu nachádza informačné stredisko, priestory vybavené na stolný tenis, knižnica, miestnosť tradícií obce, klub mladých vybavený stolnými hrami /futbal, biliard, PC/ a posilovňou. Priestory kultúrneho domu sú ďalej vybavené tromi WC, kuchyňou s teplou vodou a sporákmi, v prípade potreby môže byť v sále zriadené provizórne ubytovanie pre cca 20 osôb. Na dvore sú vhodné priestory na športovanie, v zadnej časti bude dokončené viacúčelové ihrisko /minifutbal, volejbal, nohejbal, basketbal, v zime hokej/. Priestory za ihriskom budú postupne pripravené na budovanie športového komplexu. V tomto priestore sa nachádza aj kaplnka. Areál dvora je využívaný na poriadanie kultúrnych akcií, na požiadanie spojenými s ochutnávkou zabíjačkových špecialít. Pre nenáročných je tiež možnosť ubytovania vo vojenskom stane /cca 20 osôb/. Smerom k lesu je zriadený priestor s ohniskom a zabudovaným stolom a lavicami na sedenie.
Trasa potom pokračuje pozdĺž obecnej cesty okolo budovy pohostinstva a bývalej predajne
Jednoty. Obec kúpila túto budovu a chce jej zrekonštruovaním vybudovať penzión, s možnosťou ubytovania asi 30 osôb.
Trasa pokračuje smerom k lokalite Praslička, kde už vlastne začína lesný porast, /je tam vybudovaná chatová oblasť/, potom vchádza do lesa /možnosť hubárčenia/ a stúpa do kopca až pod Ostrý vrch, kde sa spája s katastrom obce Uhrovec./smer J.Vŕšok, Uhrovský hrad/ .

Trasa č.2 /na mape vyznačená modrou/
V súvislosti s Mikroregiónom ,,Bánovecko" by bola nasledovná alternatíva: od stredu obce smerom do lesa cez lokalitu Krížnice by trasa prešla do katastra obce Horné Naštice a končila by rekreačným zariadením a kúpaliskom Pažiť v Bánovciach n/B.
V obci Miezgovce by sa vlastne turisti /návštevníci/ rozhodli, či si vybrať náročnejšiu - turistickú trasu Mikroregiónu ,,Uhrovská dolina", alebo ľahšiu - rekreačnú /relaxačnú/ trasu Mikroregiónu ,,Bánovecko".


 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka